Yabancı Dizi Önerileri

Merhaba değerli yabancı dizi severler, bu yazımızda sizlere 2016, 2017 yıllarına ait en iyi dizi önerileri ve 2018 yıllında ise olası gelecek sezon dizi film önerilerinden bahsedeceğiz.Hepinizin bildiği gibi yabancı dizi filmler yerli dizi filmlere göre daha az süre de ve daha bölümle sezonu tamamlamaktadır.Ancak bazı sevilen yabancı dizi filmlerde ise sezon araları oldukça kısa tutularak dizi severleri bekletmiyorlar.

History chanelin yaratmış olduğu Efsane dizi serisi Vikings 2016 ve 2017 yıllarında ki sezonları içerisinde belkide bizleri hem hüzünlendiren hemde sevindiren bölümleriyle ekranlara kilitledi.Hatırlayacağınız gibi Travis Fimmel canlandırmış olduğu Ragnar Lothbrok karakterinin ölümüyle çocukları babalarının intikamını almasıyla birlikte sezon finalini yapmıştı.Ayrıca Katheryn Winnick’in hayat verdiği Lagertha karakteri ise kraliçe olarak kattegat kalmasıydı.Tabi ki 2018 yılındaki gelecek bölümleri için yayınlanan fragmanlarda gösterdiği üzere Ragnarın ikinci karısı olan Alyssa Sutherland oynadığı Aslaug dan olma oğullarıyla bir intikam savaşına gireceği ise gösteriliyor.Bu intikamın başlıca sebebi ise Kraliçe Lagertha’nın, Aslaug’u öldürmesi olduğunu söylememiz yanlış olmaz.

Vikings dizisinin bir diğer ana karakteri ise Clive Standen’ın hayat verdiği Rollo karakteri üzerinden de yoğunlaşıyor, Rollo nun paris de kalarak oradaki halka ve krala yardım etmiş, bunun sayesinde de hatırlayacağınız gibi kralın kızını almıştı.İleriki bölümlerde Rollo nun Hristiyanlığa geçip ismini Robert olarak değiştirmesiyle birlikte Kral olarak kardeşinin intikamını almaya yeğenleriyle birlikte gittiğini görüyoruz.

Bu dizide bir önemli gelişme daha oluyor Ragnarın, Lagertha’dan olma oğlu Björn Ironside karakterini canlandıran Alexander Ludwig hemen hemen tüm hakimiyeti eline alarak bir nevi beklenen kral olarak görüyoruz.Tabi kral olmasında ragnarın ilk oğlu olmasının yanı sıra çok küçük yaştan beri savaşıp başarılı olmasının da etkisi var hatta lakabı olan ironside bu güçlü savaşçılığından geliyor.Björn’ın vikings dizisi için bir diğer önemli özelliği ise 2018 yılında yayına girecek bölümlerde gördüğümüz üzere akdenize açılarak ispanya, italya ve kuzey afrika kıyılarına seferler düzenleyip çok başarılı bir kumandan olarak göreceğiz.

en iyi yabancı diziler sıralamasında hiç şüphe yoktur ki game of thorens yani taht oyunlarını es geçmek hatta bu diziye efsane dememiz yanlış olmaz.Sıralamadaki yeri ne kadar tartışılsa da gerek görsel efektleri gerekse konusuyla birinci sırada mı yoksa ilk onda mı olduğu göreceli dememiz yanlış olmaz.Ancak şöyle bir gerçeklikte var ki efsane dememiz yanlış olmaz.

Bu sıralamaya Breaking Bad orjinal diliyle cehenneme düşmek dizisini eklemeden olmaz.B.B. gerek konusu, gerek oyunculuğu gerekse hızlı temposuyla yabancı dizi severlerin gönlüne taht kurmuş, hatta tişört, kupa, oyun ve bir çok ticari amaçla kullanılmıştır.Buna bir ilave daha yapalım bu da breaking bad dizi sevelerin bazı bölümleri bir den çok izlediklerini hatta tüm sezonu bir kaç kez izledikleri söylenir.
Bu diziyi bu kadar önemli kılınmasındaki diğer sebepler ise;
1-2013 yılında Breaking Bad A.B.D. televizyonlarında en çok izlenme rekorunu kırarak Guinness Dünya Rekorlar kitabına girmiştir.
2-Dizi toplam da 16 Emmy Ödülü, 8 Satellite Ödülü, 2 Altın Küre Ödülü, 2 Peabody Ödülü ve bir çok yabancı ülkelerden ödüller almıştır.
3-Breaking Bad dizisinin ana karakterini canlandıran Bryan Cranston ise bu diziyle 4 defa drama dalında emmy ödülü kazanmıştır.

yabancı dizi önerileri için bir de bizim gönlümüz de olanı ekleyelim tam olsun, bu dizi gerek oyunculuğu, kostümleri, muzikleri, konusu, ekibi hatta gerçek hayattan olması sebebiyle bize göre yabancı dizi seveler olarak bir numarasıdır.Sıkı durun adını açıklıyorum peaky blinders dizi filmin yüksek bütçesi olmamasına rağmen oyunculuk, kostüm ve müzikleriyle gönüllerimize taht kurmuş aksiyon, kavga ve aşk sahneleriyle gözümüzün pası silmiştir.

en iyi yabancı diziler 2017 yılı için sayacak olursak, Game of thrones, vikings, Narcos (Bu dizi film için ayrı bir başlık açacağız), Flash, Gençler için teen wolf, bilim kurgu ve savaş seveler için the last ship, mafya dizileri için power, ailecek gülelim eğlenelim için de scrubs- seinfeld ve 2broke girls olarak sayabiliriz.Bu sıralama her hangi bir ölçüt değildir, bu yüzden o kadar fazla kasmayın, hangisi hoşunuza giderse onu seyredin.

Bize göre son yıllarda en güzel yabancı dizi olarak ilk sırada olmasını istediğimiz Band of brothers (Kardeşler Takımı) efsanesi, bire bir gerçek hayatla öyküyü harmanlayıp hem görsel olarak hemde oyunculuk olarak efsane bir dizi diyebiliriz.Ayrıca bir ilave yapmak gerekirse dizinin konusu tamamen gerçek hayattan alıntı olup 2. dünya savaşı sırasında geçen hayatları anlatıyor.Bu diziyi izlemeyen çok ley kaybeder, özellik dizinin son bölümünde bir sahne var ki insanı öylece olduğu yere çiviler.Kardeşler takımı gerçek olaylara bağlı kaldığı için sadece 1.sezon yayınlanmış ve toplam da 10. bölümden oluşmaktadır.Her bir bölümü farklı bir konuyu içerse de bir bütün olarak ele alınması gerekiyor.Bu tip diziye puan vermek doğru olmaz ama eğer illaki bir puan verilmesi gerekiyorsa 10 üzerinden 10 puan vermemiz yanlış olmaz.

yabancı diziler listesi ve yabancı dizi önerileri için sizlere yardımcı olmaya çalıştık ancak bu demek değildir ki hepsi bu kadar biz sadece ülkemizde biraz popüler olmuş yabancı dizi önerilerini verdik.İlave olarak her zaman bu konu altında sizlerde paylaşımlarda buluna bilirsiniz.

Hepinize iyi seyirler…

“Yabancı Dizi Önerileri” için 3 cevap

  1. burada verdiğiniz yabancı dizi önerilerine bayıldım gerçekten hem yazınızı akıcı bir dille yazmışsınız insan sıkılmadan okuyor.hemde kaliteli dizilerde var tek tek seyredeceğiz.teşekkkürler yabancı dizi izle sitesi hepinize eğlenceli günler dilerim.

  2. game of thorenes için çok güzel bağlamışsınız 🙂 benim en sevdiğim diziler arasında ilk sezonları biraz yavaş geçsede son iki sezonu efsane oldu bakalım 2019 da çıkacakmış ve 6 bölüm yayınlanacakmış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir